Kérjük Isten áldását, hogy mi is áldássá lehessünk!

2014. május 06., címkék: országgyűlés, országgyűlési választások, balog zoltán, steinbach józsef

Istentiszteletre gyűltek össze az Országgyűlés alakuló ülése előtt a Fidesz és a KDNP frakciójának tagjai május 6-án reggel Budapesten. Balog Zoltán miniszter köszöntőjében elmondta, hogy 1998 óta kezdik istentisztelettel a parlamenti ülésszakokat a képviselők, és havonta tartanak parlamenti áhítatokat a Hold utcai református templomban.

A Budapest-Déli Református Egyházmegye állásfoglalása

2014. március 25., címkék: közlemény, budapest-déli egyházmegye, országgyűlési választások

Állásfoglalás és felhívás a választások előtt.

Mi közük a reformátusoknak a Jobbik előretöréséhez?

2010. április 27., címkék: jobbik, vélemény, Háttér, országgyűlési választások

Adatokkal nem alátámasztott, a létező kutatásoknak ellentmond és módszertanilag is téves – állítja Csanády Márton szociológus arról a többször elhangzott véleményről, amely szerint egyértelmű, hogy a Jobbik azért erős Északkelet-Magyarországon, mert ott sok református él. Egy 2009-es kutatás épp azt mutatja, a vallás távolít a politikai szélsőségtől, nem közelít.

Másnak is át kell adni a Kárpát-medencei logikát

2010. április 27., címkék: állam-egyház kapcsolatok, szászfalvi lászló, Háttér, országgyűlési választások

A bizalom helyreállítására van leginkább szükség az egyházak és az állam között – állítja a negyedszer is országgyűlési mandátumot szerzett Szászfalvi László református lelkész. A Fidesz–KDNP politikusáról a hetekben megjelent, hogy az egyházügyek felelőse lehet az új kormányban, de állítja, jelenleg még munkát osztanak, nem posztokat.

Reformátusok az Országgyűlésben 2.

2010. április 27., címkék: református képviselők, Háttér, országgyűlési választások

A választások második fordulójában szerzett mandátumot a sajószentpéteri választókerületben győztes Demeter Zoltán református lelkész, valamint a Tiszavasvári körzetében nyertes Karakó László gávai presbiter is, mindketten a Fidesz-KDNP jelöltjeként indultak.

Bölcskei Gusztáv a választások után: a nehézségeken együtt lehet túljutni

2010. április 26., címkék: országgyűlési választások, Hírek, bölcskei gusztáv

Nem a csodát kell várni a változástól, hanem azt, hogy a közösségek megerősödésével ismét erős nemzet legyünk a Kárpát-medencében – mondta Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.

Nem szabad visszafordulni a sérelmekhez

2010. április 14., címkék: állam-egyház kapcsolatok, országgyűlési választások, csűry istván, zán fábián sándor, Hírek, fazekas lászló

Remény, bizakodás, kíváncsiság. Ezeket az érzéseket váltotta ki az április 11-i választás eredménye a határon túli református egyházi vezetők körében. Három püspök: Zán Fábián Sándor, Fazekas László és Csűry István mondták el véleményüket a választás első fordulójával kapcsolatban.

Valódi szolgáló jellegre van szükség

2010. április 14., címkék: országgyűlési választások, hoppál péter, fidesz-kdnp, állam-egyház kapcsolatok, Hírek

Eddig a gyanakvás jellemezte az államot az egyházakkal való viszonyában – állítja Dr. Hoppál Péter. A Pécsi Református Kollégium főigazgatója a Fidesz-KDNP jelöltjeként már a választások első fordulójában elnyerte a baranyai 1. választókerület mandátumát. Iskolai vezetőként elengedhetetlennek tartja, hogy az egyházi oktatási intézmények a jövőben az államiakkal megegyező támogatásokhoz jussanak.

Előbb vagyok református közéleti ember, mint politikus

2010. április 14., címkék: állam-egyház kapcsolatok, fidesz-kdnp, Háttér, balog zoltán, országgyűlési választások

Fájdalmas döntésként jellemezte Balog Zoltán, amikor négy éve lelkészi hivatása szüneteltetése mellett határozott és a polikai pályát választotta. Úgy érezte, a keresztyénségért, a református egyházért is többet tud polikusként tenni. A választásokon győztes Fidesz-KDNP jelöltjeként 2006 után másodszor jutott a parlamentbe, ezúttal a Borsod megyei listáról.

Reformátusok az Országgyűlésben

2010. április 12., címkék: szászfalvi lászló, varga mihály, Hírek, hörcsik richárd, országgyűlési választások, varga lászló, fidesz-kdnp, hoppál péter, balog zoltán

A parlamenti választások vasárnapi, első fordulójában több református kötődésű politikus is mandátumot szerzett, őket mutatjuk be. Balog Zoltán, Dr. Hoppál Péter, Dr. Hörcsik Richárd, Szászfalvi László, Varga László és Varga Mihály életrajza.

Választás után: "A lelki és morális tartás segíthet"

2010. április 12., címkék: országgyűlési választások, Hírek, bölcskei gusztáv

Az emberek komolyan vették felelősségüket és elmentek szavazni – mondta Bölcskei Gusztáv a választások éjszakáján arra utalva, hogy több mint ötmillió választó adta le voksát a 2010-es parlamenti választásokon.

Vegyük komolyan állampolgári felelősségünket!

2010. március 03., címkék: állam-egyház kapcsolatok, országgyűlési választások, Hírek

Közös közleményt adott ki a református, a katolikus és az evangélikus egyház, melyben arra kérik a magyar választópolgárokat, hogy a tavaszi országgyűlési választásokon minél nagyobb számban vegyenek részt.